Poleć znajomym

Galaretka z czerwonych porzeczek

Jak zbierać punkty?

Autor: (16228 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Kuchenna szkoła przetrwania

Kolejne podejście do zaprezentowania archiwalnych już zasobów zdjęć i przepisów, uznaję za zaliczone, mam nadzieję, że tym razem czasu, energii i konsekwencji wystarczy, żeby wygrzebać się z zaległości.;) Galaretkę wykorzystuję głównie do przekładania tortów ze słodkimi kremami, dla kontrastu, ale sprawdza się także do naleśników czy na kanapkach, równie dobrze jak galaretka z czarnych porzeczek.

Składniki

  • czerwone porzeczki
  • cukier żelujący 3:1

Sposób przygotowania

  1. Porzeczki zmiksować i przetrzeć przez sito. Następnie zważyć i odmierzyć potrzebą ilość cukru żelującego - na 1000 g owoców 330 g cukru (jeśli nie chcemy używać cukru żelującego, zwykły cukier dodajemy w proporcjach 1:1). Wymieszać, doprowadzić do wrzenia i gotować kilka minut. Gorące przelać do wyparzonych słoiczków, zakręcić i ostudzić odwrócone do góry dnem.

  2. Smacznego!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

  1. halina52 16 marca 2017, 19:07

    Dobra galaretka.