Poleć znajomym

Malinowa ratafia gdańska z Przymorza

Jak zbierać punkty?

Autor: (16228 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Kuchenna szkoła przetrwania

Kwintesencja lata zamknięta w butelce. W tym roku nastawiamy się psychicznie i sprzętowo, zbieramy dobre rady od bardziej doświadczonych w temacie i podkłady cierpliwości, żeby wytrwać... i nastawiamy prawdziwą ratafię, w której zamkniemy także kwintesencję wiosny i jesieni. :) źródło: 'Wielka księga nalewek', wyd. Olesiejuk

Składniki

 • 2 l malin
 • 2 kg cukru
 • 2 kg innych owoców (czerwonych i czarnych porzeczek, jeżyn)
 • litr spirytusu
 • 4 goździki
 • ok. 2 cm cynamonu
 • 2 obrane migdały

Sposób przygotowania

 1. Przebrane i oczyszczone maliny przełożyć do gąsiorka/dużego słoika i zasypać kilogramem cukru, przykryć kilkukrotnie złożoną gazą. Do drugiego gąsiorka przełożyć inne owoce, zasypać pozostałym cukrem i zamknąć kilkukrotnie złożoną gazą. Postawić w słonecznym miejscu, aż owoce puszczą dużo soku. Sok z obu gąsiorków zlać do czystego. Dolać spirytus. Dodać goździki, cynamon i migdały. Dobrze zamknąć i odstawić w ciemne miejsce na trzy tygodnie. Po tym czasie rozlać do butelek, filtrując przez bibułę filtracyjną. Dobrze zakorkować i odstawić na minimum trzy tygodnie.

 2. Na zdrowie!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

 1. halina52 26 września 2014, 19:26

  Dobry "trunek".