Poleć znajomym

Syrop z fiołków

Jak zbierać punkty?

Autor: (16228 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Kuchenna szkoła przetrwania

Znalazłam!!! Trzeci rok, kuszona fioletowymi cudami u Komarki i Pinkcake, bezskutecznie szukałam po lasach fiołków. :) Zdesperowana kupiłam nawet nadzonki, z zamiarem założenia w przyszłym roku, plantacji balkonowej (notabene już się rozrastają, więc potencjał jest... :)) Aż, na początku maja, wracając z mleczowej polanki, prowadzeni przez Krzysztofa H. 'najkrótszą' drogą do domu, po polnych i leśnych ścieżkach - czasem o dość wątpliwej przejezdności :), trafiliśmy na polankę, gdzie rosły ich tysiące. Szczęśliwie wspomnianymi ścieżkami (szerokości jednego samochodu) nie jeżdżą inni szaleńcy, mieliśmy więc czas, żeby zebrać odpowiednią ilość kwiatków, które później przerobiłam na sok...

Składniki

  • około 200 g kwiatów fiołka
  • litr wody
  • około 600 g cukru (tyle ile zaważy wywar z kwiatów)
  • sok z połowy cytryny

Sposób przygotowania

  1. Fiołki zalać wrzącą wodą, przykryć ściereczką i odstawić na kilka godzin. Odlać sok i przecedzić oraz zważyć. Odważyć tyle cukru, ile waży wywar z fiołków i dodać do soku. Dodać sok z cytryny i gotować na wolnym ogniu około pół godziny. Gorący sok przelać do butelek i szczelnie zakręcić.

  2. Smacznego!

  3. źródło przepisu: everycakeyoubake.blogspot.com

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.